"Зоряний шлях"
 
м.Днiпро, пр.Гагарiна, 26 Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова
23.10.2020
VІ Всеукраїнський конкурс творчих робіт школярів «Літературний Всесвіт»
05.06.2020
ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ XVIII ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ-КОНКУРСУ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ РОБІТ ШКОЛЯРІВ «ЗОРЯНИЙ ШЛЯХ»
10.04.2020
XVІІІ Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях».
09.04.2020
Запрошуємо на безкоштовний Hard Webinar
28.02.2020
Збірка кращих творів переможців та лауреатів V Всеукраїнського конкурсу творчих робіт школярів «Літературний Всесвіт»
Архив новин
 
Історія XV Конференція "Зоряний шлях"
3-4 травня 2017 року в Дніпрі відбулася важлива подія у космічному житті країни - Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях», яку проводить Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова.
 
В цьому році Конференція відсвяткувала 15-ту річницю. «Зоряний шлях» - це  унікальний захід, що збирає талановиту молодь шкільного віку всієї України в місті на Дніпрі.
Заслуговує схвалення вже сам задум Конференції, в проведенні якої беруть участь провідні навчальні заклади країни: Дніпровський Національний Університет імені Олеся Гончара, Дніпровська медична академія, Коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ імені Олеся Гончара.
 
Участь у роботі Конференції взяли більш ніж 150 чоловік (школярі, їх педагоги, члени конкурсного журі та гості Конференції). Свої роботи представляли юні вчені з 8 областей України (Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Херсонської, Чернівецької, Чернігівської). 
 
Діти та їх вчителі зібралися з різних міст та селищ України (у тому числі з Дніпра, Кривого Рогу, Львова, Марганцю, Херсона, Чернігова, Кам’янського, с. Кохане (Запорізька область), с. Піщанка, с. Ягідне (Дніпропетровська область).
Урочисте відкриття Конференції розпочав фільм, присвячений ювілею Державного космічного агентства України. До учасників звернувся  з привітанням в.о. генерального директора НЦАОМ Олексій Володимирович КУЛИК. А потім відбулася цікава доповідь-лекція провідного фахівця Дніпровського планетарію, лектора вищої категорії МАРЧЕНКО Л.О., у якій вона показала велич космосу та людини, а також вразила присутніх цікавими невідомими фактами про Всесвіт.
Як завжди захід відбувся на високому рівні. Роботи, представлені юнацтвом у 8 секціях («Астрономія», «Космічна фізика», «Наукові дослідження в космосі», «Історія космонавтики та ракетно-космічної техніки», «Технічна творчість та ракетно-космічне моделювання», «Космічна медицина», «Природні явища та екологія», «Духовність і космос») вражали оригінальністю, вільним польотом думки авторів, а також глибиною підготовки та аналізу матеріалу.
 
Тематика робіт була дуже різноманітна. Учасників хвилювали питання космічного сміття, вони пропонували новітні ідеї щодо створення космічної техніки, проводили експерименти з тваринами, здійснювали критичний аналіз походження всесвіту, пропонували та намагалися обґрунтувати новітні гіпотези, збирали та аналізували цікаві історичні факти та інше.
 
Урочисте  підведення підсумків Конференції відбулося 4 травня в Навчально-виставковому комплексі НЦАОМ ім. О.М.Макарова. Переможці отримали дипломи, грамоти та подяки Національного центру аерокосмічної освіти молоді, а також цінні призи та книги. Особливим подарунком для школярів став календар із автографом першого космонавта незалежної України Л.КАДЕНЮКА.
Конференція «Зоряний шлях»є важливою подією в житті юних учених, вона сприяє обміну думками між юними й досвідченими вченими різних галузей науки й техніки, зокрема пов’язаних з космічного тематикою. Участь у Конференції дозволяє молоді поширити світогляд, отримати нові знання, вчитися вести наукові дискусії. 
 
Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт «Зоряний шлях» допомагає молоді в профорієнтації, розвитку аерокосмічної освіти країни, підготовці кадрів для космічної галузі  та підтримці статуту України  як космічної держави.


 
Освітній портал
Copyright ©НЦАОМ, 2020